Na súde v Pezinku v utorok opäť vypovedá svedok a bývalý šéf finančnej polície Bernard Slobodník. Okrem toho, že sa vyjadril i k stretnutiam s nebohým novinárom Jánom Kuciakom, prehovoril aj o Milanovi Lučanskom či šéfovi Smeru Robertovi Ficovi.

Bernard Slobodník v utorok podľa Sme vypovedá na súde okrem iného aj o tom, že sa s nebohým novinárom Kuciakom stretol kvôli známej kauze Technopol. Po jeho vražde sa práve o tieto schôdzky zaujímal obvinený Norbert Bödör, ktorý chcel mať bližšie informácie z vyšetrovania. Po odchode Gašpara z vedenia polície a nástupe Lučanského, generál stretnutie Slobodníka s oligarchom odobril: “Lučanský povedal: choď, aspoň budeme vedieť, čo sa deje,” uviedol Slobodník.

Bödör sa mal na zraze veľmi zaujímať o novinky vo vyšetrovaní vraždy, Slobodník však nevedel nič, čo nitrianskeho podnikateľa malo nahnevať. Ako zverejnili Aktuality, približne 10 až 15 dní po vražde mal zas Gašpar podľa Slobodníka povedať, že má ísť za Ficom a informovať ho. “Vyriešte si to. Mám ísť za šéfom (za Ficom) a ešte to nemám preštudované, aby som ho informoval,” mal uviesť Gašpar na margo vraždy.

Gašpar musel mať podľa jeho slov výborné krytie, a to nielen na polícii, ale aj medzi politikmi. Keď vyslal Krajmera a Hraška na miesto činu, údajne uviedol: “Nieže tam naši urobia nejaké hlúposti!“ Bödöra mal zas opakovane počuť, ako ide telefonovať s Ficom alebo Kaliňákom. K Sobodníkovým výpovediam sa na sociálnej sieti vyjadril aj Igor Matovič: “Keď som v roku 2015 začal na tlačovkách hovoriť, že nejaký mafián Bödör z Nitry všetko v polícii riadi, novinári na mňa pozerali ako na zjavenie, čo blúzni o nejakých temných silách v polícii. Vedeli, že Fico nehrá fér, ale pri Bödörovi mi neverili ani slovo. Uplynulo 7 rokov a dnes vypovedá na súde bývalý šéf finančnej polície NAKA ako to bolo,” pripomína minister financií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Bernard Slobodník

Zdroj: sme.sk, aktuality.sk, FB/Igor Matovic │ Foto: FB/Milan Lučanský, Robert Fico, YT/DenníkN