Hudobný svet sa ponoril do smútku. Vo veku 88 rokov odišiel do umeleckého neba známy gitarista svetovo úspešnej inštrumentálnej rockovej kapely, ktorá sa preslávila mnohými hitmi. Poslednýkrát vydýchol vo svojom dome obklopený všetkými štyrmi deťmi. 

Vo veku 88 rokov zomrel v sobotu americký gitarista Don Wilson. Hudobník bol zakladajúcim členom známej inštrumentálnej rockovej kapely The Ventures. Smutné správy potvrdila jeho rodina pre magazín People.

Náš otec bol skvelý gitarista, ktorý so svojou skupinou The Ventures dojímal ľudí po celom svete. V histórií bude mať navždy svoje miesto, bol milovaný a oceňovaný. Bude nám chýbať,” uviedol zronený syn Tim. Pri otcovej smrteľnej posteli boli pritom všetky štyri deti, ktoré za sebou zanechal.

Kapelu The Ventures založil v roku 1958 spolu s Bobom Bogleom, pričom sa dostali do Billborard Hot 100 až so 14 singlami. Celkovo predala kapela 100 miliónov nahrávok a v roku 2008 boli uvedení do Rockenrollovej siene slávy. Medzi ich najväčšie hity patria skladby Walk, Don’t Run, Pipeline, Hawaii 5-0, Wipeout či Perfidia. Ich hudba sa objavila vo filmoch Pulp Fiction, Zoolander, Dogtown aj Z-Boys.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: people.com │ Foto: YouTube