Sociálnymi sieťami sa začalo šíriť šokujúce video, v ktorom svedkovia zachytili nadávky, facky i ťahanie za vlasy na tenisovom kurte. Obeťou bolo iba 14-ročné dievča, ktoré sa vôbec nebránilo a iba smutne dúfalo, že konečne príde k ukončeniu fatálnej situácie.

Video, ktoré vyvolalo po celom svete pobúrenie zo strany ľudí, bolo natočené v srbskom Belehrade. Na zázname je tenisový tréner mladého dievčaťa, ktoré už nechcelo ďalej trénovať. 14-ročnej tínedžerke začal nadávať, dával jej facky, ťahal ju za vlasy a napokon ju kopal, keď ležala na zemi.

Vystrašená zverenkyňa iba stála a rezignovane prijímala údery. K videu sa napokon vyjadril aj 50-ročný agresor, pričom sa ukázalo, že ide zároveň o otca mladej tenistky. Podľa jeho slov už nechcela trénovať, v dôsledku čoho použil donucovacie prostriedky. Je presvedčený, že konal správne, i keď nechcel svojej dcére ublížiť. Tréner sa obhajoval tvrdením, že je pôvodom Číňan a v jeho krajine je takéto zaobchádzanie s deťmi absolútne normálne.

Celé vyčíňanie muža nakrútil chorvátsky herec Igor Jurič, ktorý paradoxne pôsobí aj v Centre pre nezvestné a týrané deti. Je taktiež známym aktivistom proti násiliu. Práve on podal na násilníka trestné oznámenie a polícia ho už mala zatknúť pre podozrenie zo spáchania trestného činu domáceho násilia. Momentálne mu hrozí dva až desať rokov za mrežami.

Šokujúce video môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj: republika.rs  |  Foto: Twitter  |  Video: Streamable.com