Do športového neba odišla známa basketbalová legenda z Harlemu Globetrotter. 77-ročný bývalý hráč zomrel vo svojom dome v americkom Houstone, pričom príčina smrti nie je uvedená.

Športový svet sa musí vyrovnať so stratou veľkej basketbalovej legendy. 77-ročný hráč Harlem Globetrotteru Fred Neal skonal podľa informácií NBCnews vo svojom dome v americkom Houstone z verejnosti neznámej príčiny.

Správu potvrdil basketbalový tím vo štvrtok. Basketbalista odohral neuveriteľných 22 sezón v drese s číslom 22 predtým, ako tím opustil v roku 1985. Neal si vyslúžil aj vtipnú prezývku “Curly” (kučeravý, poz.red.), keďže jeho hlavu nepokrýval ani jeden vlas.

Generálny manažér tímu Jeff Munn vyhlásil, že “stratili jednu z najúprimnejších ľudských bytostí, aké svet poznal.” “Jeho basketbalové zručnosti boli jedinečné a jeho horúce srdce a široký úsmev prinášali radosť rodinám na celom svete. Vždy si našiel čas na množstvo svojich fanúšikov a inšpiroval milióny ľudí,” dodal. Športová legenda sa pritom objavila aj v televízií, kde si zahrala v Lodi lásky či Bielom tieni. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nbcnews.com │ Foto: Twitter, YouTube/CBS Local News, Pexels