Koncom apríla tohto roka obletelo celú Českú a Slovenskú republiku video, v ktorom moderátorská špička Leoš Mareš rozpráva o extrémnej dopravnej nehode s neuveriteľným rozuzlením. Hviezda televíznych kamier a éteru sa totiž stavila, že do svojho veľkolepého koncertu ho nikto neuvidí inak než v trabante, čo využil komik Kazma, ktorý mu poriadne zavaril. Alebo nie?

V rámci stávky s rádiom Europa 2 sa koncom marca Leoš Mareš zaprisahal, že na prepravu bude po dobu jedného mesiaca používať výhradne trabant. “Od 1.apríla až do druhého koncertu musím jazdiť iba v trabante. Nesmiem ísť taxíkom ani žiadnym iným autom, a to ani ako spolujazdec. Mám povolený autobus, električku, vlak, záchranku, policajné auto a odťahovku až ten TRABOŠ niekde kľakne, aby som nemusel ísť z toho lesa pešo. A teraz to najlepšie. Keby som to porušil a vy to uvidíte a nafotíte, tak je toto Ferrari vaše. Mesiac je dlhá doba, takže kto vie. Najhoršie na tom je to, ako budem teraz jazdiť tie dlhé cesty na akcie,” uviedol v prvej polovici roka na svojom Instagrame ešte s úsmevom na perách.

Keď sa už zdalo, že Leoš má celú situáciu pevne v rukách a stávku skutočne dodrží, ku koncu si ho podal komik Kazma so svojim tímom, za čo si zlízol poriadnu dávku kritiky. Na dopravnej komunikácii totiž dôveryhodne zinscenoval tragickú dopravnú nehodu, pričom obeti, zakliesnenej v aute, prišiel na pomoc práve Leoš. Celá aféra sa odohrala iba kúsok od jeho obydlia a nakoľko chcel moderátor obeti okamžite pomôcť, nepremýšľal a na pokyn dispečerky zo zdravotnej služby si sadol do automobilu obete, ktorým mal podľa nej trochu zacúvať. Už len chrčiaca obeť mala totiž privalený objekt priamo do hrude, pričom práve pohnutím vozidla sa malo pánovi uľaviť.

Šokovaný Leoš sa ohľadom incidentu prihovoril fanúšikom

 

Aj keď s odstupom času mnohí tvrdili, že do celého incidentu je zapletený aj Leoš, ktorý mal o všetkom vedieť, po mesiacoch mlčania vyšla pravda konečne najavo. Je tomu len zopár hodín, čo Kazma zverejnil nové video, v ktorom vysvetľuje kompletne celú situáciu a divákom dáva možnosť nahliadnuť do pozadia šou. Celé divadlo, do ktorého sa zapojil masívny počet ľudí, vrátane ministerstva dopravy, malo byť totiž nafingované pre dobrú vec. Nešlo teda o to, aby Kazma obral Leoša o Ferrari, ale všetko malo za cieľ upozorniť na desivú štatistiku, že iba 1 z 10 ľudí zastaví pri dopravnej nehode, pričom zvyšných 9 sa tvári, že ju nevidí a ide ďalej.

Video, ktoré je najdrahšou reklamou v Českej republike, však rozdelilo ľudí na dva tábory. Kým niektorým pri rozuzlení vyšla slza dojatia nad celým zámerom, iní považujú Kazmove video, kde v závere urobil z Leoša predsa len hrdinu, za najslabšie v jeho kariére.

Celú najnovšiu epizódu, kde uvidíte pozadie i pointu šou, môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj: Stream.cz