Romantický príbeh chudobného chlapca Jacka a vznešenej slečny Rose chytil za srdce takmer celý svet. Kto by neuronil slzu, keď sa zamilovaný mladík stráca pod hladinou za svitu jasného mesiaca? Natáčanie krásneho deja však bolo viac ako komplikované, pričom mal celý štáb čo robiť, aby zvládol vytvoriť film, ktorý sa zapísal do dejín kinematografie.

Písal sa rok 1997, keď sa Titanic, kultový film Jamesa Camerona, dostal na filmové plátna. Okamžite sa stal neoddeliteľnou súčasťou filmového priemyslu, pričom dlhé roky dojíma väčšinu divákov. Natáčanie náročných scén však sprevádzali poriadne komplikácie.

V priebehu natáčania sa totiž neznámy človek rozhodol hercom poriadne uškodiť. Primiešal im do polievky drogu, konkrétne anjelský prach. Hospitalizovaných bolo viac ako 80 ľudí vrátane štábu a hercov. Trpeli totiž halucináciami. Najväčšie prekvapenie prišlo aj pre herečku Kate Winslet, ktorá sa až pri prvom oficiálnom stretnutí s Leonardom DiCapriom dozvedela, že sa mu bude musieť ukázať úplne nahá. Neváhala a hneď mu ukázala svoje prsia, aby to pri natáčaní bolo menej napäté.

Zlé jazyky tvrdia, že režisér nechcel hercov púšťať na toaletu. Išlo o vážny problém, keďže niektoré scény sa natáčali v obrovskej vodnej nádrži aj desať hodín. Následne prišlo k zákazu močiť priamo do vody, no údajne to aj tak všetci porušovali od hercov až po celý štáb.

Určite nemôžeme zabudnúť na finálnu scénu, kde zamilovaný pár bojuje o svoje holé životy. Ľadová voda, ktorá nakoniec pohltila filmového Jacka, mala v skutočnosti 27°C. Maskérky hercom na vlasy pripevnili vosk, ktorý pôsobil ako ľad a para, ktorá im išla z úst bola neskôr vytvorená programom.

Zdroj: YouTube  |  Foto: YouTube, Facebook, Instagram