Už v sobotu 23. marca sa bude konať 1. kolo prezidentských volieb a ak niektorý z kandidátov získa viac ako 50% hlasov, môžeme už v tento deň spoznať prezidenta. To ale nie je veľmi pravdepodobné.

Avšak snáď ešte menej reálne je to, že by do druhého kola postúpil niekto iný ako Peter Pellegrini a Ivan Korčok. Práve oni dvaja podľa prieskumu agentúry AKO z obdobia medzi 11. a 18. marcom, ktorý možno nazvať aj akýmsi posledným prieskumom pred voľbami, získali spolu až ohromných 79% hlasov. Toľko doposiaľ nezískali ani raz.

Tretí Štefan Harabin bol osamostatnení, ostatní kandidáti získali skutočne zlomkové percentá hlasov, Andrej Danko v grafe nefiguruje, keďže v posledný deň prieskumu sa vzdal kandidatúry.

Víťazom v pomere 40,4 ku 38,6 percentu vyhral Peter Pellegrini, avšak percentá Ivana Korčoka rozhodne neboli zanedbateľné. Každopádne aktuálny líder strany HLAS-SD, teda Peter Pellegrini by sa stal podľa tohoto prieskumu aj prezidentom, keďže na otázku, koho z dvojice Pellegrini vs. Korčok by opýtaní volili, vyhral so ziskom 52,9%, dlhoročný diplomat pán Korčok získa 47,1% hlasov.

Zdroj: AKtuality.sk, AKO | Foto: IG/peter_pellegrini