Situácia na parlamentnej pôde je mimoriadne napätá, pričom sa v týchto dňoch rokuje o páde vlády. Slováci detailne sledujú vyjadrenia a rozhodnutia politikov. Ich verejné prejavy totiž môžu výrazne zlepšiť, no aj zhoršiť preferencie politických strán.

Televízia Markíza si u agentúry Focus objednala exkluzívny prieskum v súvislosti s preferenciami politických strán. Uskutočnil sa od 30. novembra do 7. decembra 2022 na vzorke 1 007 respondentov. Odpovede oslovených ľudí tak zachytávajú aj krízu v zdravotníctve a snahu opozície presadiť pád Hegerovej vlády i predčasné voľby.

Výsledky preukázali, že strana Petra Pellegriniho sa aj v decemberi stala najpopulárnejším politickým subjektom, pričom strana Smer-SD na ňu stráca 4,1 %. Výrazné rastie mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko, ktorá by získala 10,3 %. Vyššie čísla zaznamenala aj strana Republika s predsedom Milanom Uhríkom (7,9 %). Do parlamentu by sa s podobnými preferenciami dostali strany SaS, Sme rodina a OĽaNO.

Ôsme v poradí by skončilo Kresťanské demokratické hnutie a s odretým ušami by preliezla aj Aliancia. Pred bránami parlamentu by zastavili SNS (3,7 %), ĽSNS (3 %), a dokonca súčasná koaličná strana Za ľudí (2,7 %). Výrazný pád zaznamenali strany Dobrá voľba a Umiernení (1,1 %) a Spolu (0,7 %).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Na telo s Michalom Kovačičom | Foto: FB/Robert Fico, OĽaNO, Na telo s Michalom Kovačičom