Robert Fico je ako aktívny politik a bývalý premiér naučený komunikovať s médiami, organizovať tlačovky či poskytovať rozhovory. Mladej žene sa ale podarilo odhaliť jeho pravú tvár. Takto ste Fica ešte nikdy nevideli!

Robert Fico je na politickej scéne už celé roky a za ten čas mal možnosť si dokonale naštudovať komunikáciu s médiami, vyjadrovanie sa na verejnosti či príhovor na tlačovej konferencii. Napriek tomu sa našla mladá žena, ktorá ho svojimi otázkami dokázala uviesť do rozpakov či zneistiť.

Mladá študentka Lucia Kašová študuje od roku 2014 dokumentárnu réžiu na VŠMU v Bratislave a rozhodla sa natočiť dokumentárny cyklus Expremiéri. Ako prvé uzrelo svetlo sveta jej video, v ktorom zachytáva osobnosť Roberta Fica tak, ako ste ho ešte nevideli. Do poslanca sa nedávno obul otec zavraždeného Kuciaka, ktorý mu posiela tvrdý odkaz.

V 28-minútovom zostrihu nechýbajú momenty, počas ktorých expremiér netuší, že kamery sú zapnuté. Hoci sa odmietol počas dokumentu baviť o politike, Lucia dokázala bývalému premiérovi nakuknúť pod kožu a svojimi jednoduchými, no údernými otázkami umožnila divákom nazrieť na skutočné jadro človeka. Názor na to, ako Robert Fico reaguje na študentkine ľudské a morálne otázky, si už musí urobiť každý sám…

Zdroj │ Foto: YouTube