Tomáš Tatar sa predstavil v drese slovenskej reprezentácie naposledy na šampionáte v v roku 2022, keď mal na hrudi kapitánske céčko. Po ročnej odmlke si zahrá 33-ročný skúsený útočník za našu krajinu zase. A cieliť môže aj na historické posuny.

Útočník, ktorý debutoval v najcennejšom drese na MS 2010 ešte ako hráč z AHL, bude chcieť nepochybne rozšíriť svoju zbierku cenných kovov, v roku 2012 bol pri našom zatiaľ poslednom striebre.

Aktuálne je bilancia Tomáša Tatara na seniorskych šampionátoch pomerne slušná, veď v 44 dueloch si pripísal 13 gólov a 16 asistencií. Aké méty stoja pre ním?

→ PROGRAM SLOVENSKA NA MS V HOKEJI 2024

V počte gólov je medzi Slovákmi na MS najvyššej divízie v ére samostatnosti na 6. mieste, a teda, určite by sa rád posunul do TOP 5. Na to mu chýbajú tri presné zásahy, čím by dorovnal Mariána Hossu.

→ NAJLEPŠÍ STRELCA SLOVENSKA

V počte asistencií je na delenej 11. pozícii, TOP 10 by mala byť po MS v Česku povinnosťou, reálne by mohol cieliť na posun na 7. miesto.

→ NAJLEPŠÍ ASISTENTI SLOVENSKA

Čo sa týka bodov, už teraz je ôsmy a pokojne by mohol poskočiť o pozície, vyššie méty sú pomerne dosť vzdialené.

→ NAJPRODUKTÍVNEJŠÍ SLOVÁCI

Pekný posun môže zaznamenať v počte štartov. Ak sa nezraní alebo nedostane nejaký trest, tak určite naskočí aspoň do siedmych zápasov a pokorí magickú päťdesiatku, čo znamená posun zo 16. pozície na hranu elitnej desiatky, ktorú s 51 štartmi okupuje Libor Hudáček. Na čele je “nedostižný” 88-zápasový Miroslav Šatan.