Herec z Búrlivého vína prežíva náročné obdobie. Okrem toho nemá nikoho, kto by sa o neho postaral.

[sociallocker]Český herec Jan Skopeček (90) má na svojom konte neuveriteľné množstvo filmov a seriálov. Hral vo filmoch ako Bouřlivé víno, Kameňák, Dobrý vojak Švejk a veľa iných. Pred dvomi rokmi mu umrela manželka. Teraz sa o neho nemá kto postarať. Portál ahaonline.cz informoval, že Skopeček skončil so zlomeným rebrom v Psychiatrickej nemocnici v pražských Bohniciach.

Pre portál prezradil, že doma spadol, zavolal si sanitku a tá ho priviezla do vinohradskej nemocnice. Verdikt lekárov znel zlomené rebro, ale inak bol zdravotný stav v poriadku. Malo ho to iba prestať bolieť a zrásť sa. Tvrdí, že nakoniec ho však domov odmietli pustiť. “Vraj už nemôžem byť sám a tak som skončil tu v blázinci,” dodal herec pre ahaonline.cz. Zdravotnú starostlivosť si však pochvaľuje a na nič sa nesťažuje. Má svoju izbu s chladničkou a televíziou, spokojný je aj so stravou a sestričkami.

Herec sa pohádal aj so svojou dcérou

Pre herca však začínajú horšie časy. “Už ma tu nechcú, keď som zdravý. Pán primár ma naštval. Prišiel s tým, že musím ísť do domova dôchodcov. Ja tam ale nechcem! Chcem domov,” zdôveril sa pre ahaonline.cz Skopeček. Nahnevaný je aj na svoju dcéru, ktorá prišla z Francúzska. Tvrdí, že mu vôbec nepomohla a súhlasila s domovom. Kedže jeho dcéra sa nemôže presťahovať do Česka, herec sa zmieril s tým, že možno skončí do konca života v domove. Uvedomuje si, že potrebuje celodennú starostlivosť, navyše vraj už takmer vôbec nevidí. Pre portál dodal, že do domova sa pôjde pozrieť a uvidí sa. “Upozorňujem, že som stále svojprávny,” dodal na záver legendárny herec.

Zdroj: ahaonline.cz | Foto: en.wikipedia.org, commons.wikimedia.org[/sociallocker]