Len 29-ročná žena z Francúzska sa tešila na svoje bábätko, toho sa však už, žiaľ, nedočkala. V sobotu sa vybrala na poľovačku so svojím psom. Zomrela po telefonáte s manželom, pričom z jej posledných slov mrazí.

29-ročná žena menom Elisa sa spolu s manželom tešila na príchod svojho bábätka. V sobotu sa ale približne 90 kilometrov od Paríža vybrala tehotná spolu so psom na poľovačku do lesa v okolí mesta Villers-Cotterêts.

Podľa informácií denníka TheGuardian sa viaceré psy vydali poľovať na jeleňa, keď sa ženy zmocnil strach. Rýchlo zatelefonovala vystrašená svojmu manželovi, že v jej okolí sú desivo pôsobiace zvieratá. Práve jej partnerovi sa napokon podarilo objaviť nehybné telo mŕtvej ženy.

Pitva následne odhalila hrozné výsledky, ktoré potvrdili, že zomrela na vykrvácanie po viacerých uhryznutiach psov na horných aj dolných končatinách, ako aj na hlave. Niektoré poranenia pritom pribudli na jej tele aj po smrti.

Vyšetrovateľ uviedol, že testovali 93 poľovníckych psov, vrátane tých z poľovačky a 5 psov, ktoré patrili samotnej žene, aby zistili, ktorí z nich sú útočníkmi. Proti poľovačkám sa po tomto incidetne zasadila aj herečka Brigitte Bardot, ktorá je prezidentkou organizácie na ochranu zvierat. Asociácia francúzskych poľovníkov sa ale bráni so slovami, že “nič nenasvedčuje tomu, že by boli práve poľovné psy zodpovedné za smrť ženy.” Dodali tiež, že tieto psy sú trénované na poľovanie konkrétnych zvierat, pričom človeka poslúchajú za každých okolností.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: theguardian.com │ Foto: Facebook/Elisa P.