Od uplynulého víkendu polícia intenzívne pátra po 18-ročnej Terézii M. z Topoľčian, ktorá bola naposledy videná svojim priateľom na Osuského ulici v Bratislave. Ako mladík následne uviedol, dievča malo zmiznúť po ich hádke v dome, pričom sa mu ešte ozvalo zo Starého mosta v hlavnom meste.

Celé Slovensko momentálne zdieľa fotografie 18-ročnej Terézie M., ktorá je nezvestná od 28. januára. Okrem najbližších tínedžerku intenzívne hľadajú aj dobrovoľníci, polícia či členovia Záchranného systému Slovenska.

“Pokračovali sme v pátraní po nezvestnej Terézii M., v spolupráci s Polícia SR – Bratislavský kraj oddelenie poriečnej Polície Bratislava. Člen Poriečnej Policie pátral s nami už od 29.1.2023 v čase jeho osobného voľna a spoločne sme koordinovali kroky pátrania v okolí rieky Dunaj. Dnes sa prehľadávali brehy pri rieke Dunaj, od Starého mosta až po Rovinku. Využitý bol peší tím a offroad vozidlá. Pátranie zatiaľ nebolo úspešné,” informoval prostredníctvom sociálnej siete Záchranný systém Slovenska.

Kým svedkovia vypovedali, že približne o 19.30 videli dievča sedieť na inkriminovanom mieste, ďalšia žena mala počuť spod mosta ženský plač. Na moste sa podarilo nájsť kabát, peňaženku a mobilný telefón nezvestnej, pričom polícia disponuje aj záznamom z bezpečnostných kamier. Okrem predmetných vyjadrení na polícii vypovedal aj priateľ Terézie: „Podal som im ďalšiu rozsiahlu výpoveď, uviedol som im všetky časy, správy a nové informácie, ktoré sa nám podarilo zistiť,” uvádzajú tvnoviny.sk.

Mladý Nasim dodal, že s príslušníkmi zboru išiel domov, kde boli zaistené veci jeho priateľky z dôvodu, keby bolo potrebné vykonať testy DNA. Komunikáciu s mladým mužom zdieľala i reportérka Kristína Kövešová, ktorej priblížil, čo sa dialo od ich spoločnej hádky.

Popis nezvestnej osoby

Terézia má byť chudej postavy s výškou 160 cm, dlhými ryšavými vlasmi a pehami. Oblečené mala mať čierne tepláky značky Nike, čiernu mikinu bez kapucne a obuté biele snehule s bielou kožušinou a šnúrkami. Polícia vyzýva občanov, aby akékoľvek informácie k súčasnému pobytu a pohybu osoby na fotografii oznámili na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení prípadne formou súkromnej správy na FB profile polície.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, IG/kristinakovesova, Polícia, Záchranný systém Slovenska, IG/t.e., n.y