V hlavnom meste Rakúska sa v pondelok (2. novembra) odohrala dráma šokujúcich rozmerov. Na námestí Schwedenplatz sa krátko po 20. hodine spustila streľba, v dôsledku ktorej hlásia okrem zranených osôb, žiaľ, aj úmrtia.

V pondelok vo večerných hodinách bolo po teroristickom útoku na ulici Seitenstettengasse uzavreté celé centrum Viedne, pričom v okruhu približne 50 kilometrov zasahovali záchranári a ozbrojené špeciálne jednotky. Rakúsky minister vnútra Karl Nehammer (ÖVP) označil streľbu za „zjavný teroristický útok“, v dôsledku ktorého skonal jeden civilista, policajt a najmenej 15 ľudí bolo zranených.

Úvahy spájať streľbu s teroristickým útokom posilnil aj fakt, že jeden zo samovražedných atentátnikov mal na sebe odpáliť pás s výbušninami. Ako uviedla polícia na sociálnej sieti Twitter, niekoľko organizovaných páchateľov s automatickými zbraňami útočilo vo Viedni celkovo na šiestich miestach, pričom náhodne strieľali do ľudí, najmä tých, ktorí sedeli na terasách barov.

Tesne po útoku začalo kolovať na sociálnych sieťach niekoľko videí, ktoré zobrazovali pohľad na krvácajúceho muža pred jedným z miestnych podnikov či maskovaného strelca počas besnenia. „Znelo to ako cracker,“ povedal pre ORF očitý svedok, ktorý chcel zostať v anonymite. „Potom som si všimol, že to boli výstrely. Videl som osobu, ktorá bežala po Seitenstettene a divoko strieľala z automatickej zbrane. Potom odbočil dole na (miestnu) ulicu Roter Engel v smere na Schwedenplatz. Ďalej tam divoko strieľal. Potom prišli policajti a strieľali,“ opísal situáciu svedok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: orf.at, Twitter