Tisícky utečencov sa vracajú na Ukrajinu: Donútili ich k tomu..!

Dátum:

Ruská invázia na Ukrajinu, ktorá začala 24. februára, vyhnala viac ako 4 milióny ľudí zo svojich domovov, pričom na Slovensku našlo pomoc cez 300-tisíc z nich. Aj napriek tomu, že vojna pokračuje už viac ako mesiac, na verejnosť sa dostala informácia, že sa mnohí utečenci vracajú domov.

Zahraničné médiá informujú ľudí o masívnom presune utečencov z viacerých krajín späť na Ukrajinu. Pracovníci humanitárnej pomoci upozorňujú, že najťažšie podmienky pre občanov v núdzi sú práve v Maďarsku. Problémom má byť veľká jazyková bariéra, inflácia a nedostatok pracovných miest.

Maďarský premiér Viktor Orbán po vypuknutí vojny síce zmiernil protiimigračné opatrenia, no 400-tisíc utečencom sa malo dostať málo pomoci zo strany štátu. Jedlo či ubytovanie tak stojí hlavne na dobrovoľníkoch a mimovládnych organizáciách. Na Ukrajinu sa majú vracať hlavne ženy s deťmi, keďže muži zostali bojovať za svoju vlasť. Iba za jeden deň sa vrátilo na územie Ukrajiny viac ako 22-tisíc jej občanov.

Niektorí z utečencov mali vyhlásiť, že sa radšej s rodinou budú schovávať v podzemnom kryte ako žiť v neistote v cudzej krajine. Iným sa zase minuli peniaze a nemali kam ísť. Ďalšia skupina Ukrajincov by chcela pri úteku pomôcť starším príbuzným, ktorí krajinu nemohli alebo nechceli opustiť. Odborníci na migráciu považujú návrat utečencov počas prebiehajúcej vojny za nezvyčajný, pričom má ich útek na rodné územie naznačovať nedostatočnú humanitárnu pomoc v hostiteľských krajinách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nbcnews.com  |  Foto: FB/Polícia SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...