Neymar je jednou z najvýznamnejších futbalových postáv ostatné viac ako desaťročia. Aktuálne sa zotavuje z operácie kolena, pre ktoré už niekoľko mesiacov nehrá. Mnohých sklamalo, že sa uchýlil k odchodu do Saudskej Arábie, hoci jeho futbalová kvalita je dostatočná na akúkoľvek európsku súťaž.

A do Európy sa možno naozaj vráti. V Al Hilal má kontrakt do júna 2025, no špekuluje sa, že by mohol zmieriť do USA, kde by sa stal hráčom Interu Miami po boku Lionela Messiho a Luísa Suáreza, s ktorými vytvorili azd anajobávanejší ofenzívny trojlístok futbalovej histórie.

Ale v hre je aj iná možnosť. Údajne je možné, že by v Saudskej Arábii vydržal ešte rok a následne ako voĺný hráč putoval späť do FC Barcelony, kde prežil fantastické roky. Nemožné to nie je, veď o rok v lete bude mať stále “iba” 33 rokov a kľudne by mohol 2-3 roky trápiť defenzívy najlepších tímov sveta.

Otázne však je, ako bude dovtedy Barca na tom finančne a či by ho budúci tréner chcel, keďže momentálne sa zdá, že zase dostávajú šancu mnohí odchovanci a tí pôsobia veľmi nádejne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Neymar Jr (@neymarjr)

Zdroj: Marca | Foto: IG/Neymarjr