Smrť dvoch nevinných ľudí novinára Aktualít Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej vyústila do demonštrácií Slovákov, ktorí sa búria vzniknutej situácii na Slovensku. 

Všetko nasvedčuje tomu, že tento ohavný čin položil vládu Slovenskej republiky. Koaličná strana Most-Híd po intenzívnych rokovaniach, ktoré trvali viacej dní oznámila na tlačovej konferencii prostredníctvom predsedu strany Bélu Bugára, že ako jediná vládna strana berie zodpovednosť do rúk za to, čo sa stalo. “Republiková rada Mostu-Híd poveruje vedenie strany na čele s predsedom rokovať s koaličnými partnermi o možnostiach predčasných volieb. Ak tieto rokovania budú neúspešné, strana Most-Híd vystúpi z vládnej koalície,” prečítal na tlačovke Béla Bugár. Zároveň dodal, že premiér Slovenskej republiky Robert Fico možnosť konania predčasných volieb hneď odmietol. Most-Híd má teraz v pláne rokovať so Slovenskou národnou stranou.

Na to aby sa konali predčasné voľby treba, aby za ne hlasovala ústavná väčšina, čo je 90 zo 150-tich poslancov. SMER a SNS majú vo vláde spoločne 64 kresiel, čím môžu ich konanie zablokovať.

Béla Bugár oznamuje výrok republikovej rady Mostu-Híd

Foto|Video: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.