Hoci stále je Slovensko v budovaní cyklociest oproti Rakúsku či Česku pozadu, postupne už ich infraštruktúra začína byť prijateľnejšia. Najnovšia plánovaná cyklocesta ale bude skutočným unikátom.

Podľa dostupných informácií bude jedna viesť až do výšky presahujúcej 1900 metrov nad morom na vrchol Kráľovej Holi v Nízkych Tatrách.

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter na sociálnej sieti oznamuje, že cykloturisti sú o krok bližšie k cyklotrase na Kráľovu hoľu. Poslanci krajského zastupiteľstva schválili vznik združenia, ktoré umožní Banskobystrickému samosprávnemu kraju spolupracovať so štátnym podnikom LESY SR na rekonštrukcii cesty a vybudovaní cyklotrasy do atraktívneho turistického cieľa.

Tento projekt má veľmi reálne rysy. Cesta na Kráľovu hoľu je už dnes približne z polovice asfaltová (z celkových 12 km) a cieľom je, aby bola spevnená celá a bude vytvorené najvyššie prístupné miesto pre cestných cyklistov s horskou prémiou. Navyše, bude na mieste súčasnej cesty, takže sa prakticky nebude zasahovať do prírody.

Zdroj: FB/Ondrej Lunter | Foto: Depositphotos