Po vražde Janka Kuciaka a jeho snúbenice Martiny sa občania okamžite vyjadrili a žiadali hlavu policajného prezidenta Tibora Gašpara. Zatiaľ, čo Robert Fico a Robert Kaliňák sa vzdali svojich funkcií, šéf polície sa však zubami-nechtami drží svojej stoličky. Nový minister vnútra Tomáš Drucker mal čo robiť, aby sa k tejto téme vyjadril a podstúpil ďalšie kroky.

Aj napriek tomu, že sa na námestiach pravidelne schádzajú desaťtisíce ľudí s požiadavkou odstúpenia šéfa polície Tibora Gašpara, nič sa nedeje. Naďalej zotrváva vo svojej funkcií a nátlak zo strany občanov považuje za politickú požiadavku, ktorú odmieta.

Zástupca Roberta Kaliňáka si hneď po nástupe do funkcie zobral čas, aby sa rozhodol, čo spraví s Gašparom. Všetci dúfali, že konečne upokojí situáciu odvolaním muža, ktorý je u ľudí v nemilosti. Opak je však pravdou. Drucker ho z funkcie neodvolá, no upozornil, že bude mať určite nástupcu, len presne nevie kedy. Je viac ako zrejmé, že toto rozhodnutie opäť rozvíri hladinu v spoločnosti.


Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Instagram, Facebook