Tomáš Mrva má za sebou problémovú mladosť
Tomáš Mrva má za sebou problémovú mladosť

Tomáš Mrva má za sebou problematickú mladosť. Kvôli drogám skončil štyri roky mimo rodiny aj mimo Slovenska. Jeho rodina ho v snahe pomôcť mu zbaviť sa tejto neresti, poslala do komunity v Taliansku. 

Po tom, čo sa  Tomáš rodine priznal, že fajčí marihuanu, nasledoval jeho odchod do Talianska. Žil tam štyri roky, staral sa aj  kravy, vyrábal syr a tvaroh. Možno preto sa nebránil myšlienke zúčastniť sa súťaže akou je Farma. Aj keď by mladík z Trnavy najradšej toto obdobie svojho života ututlal a navždy ho vymazal zo svojho života, sám potvrdil, že podľahol drogám už v puberte.

Jeho blízki mu vybavili  liečbu v špeciálnej komunite v zahraničí. „Nie je to ani sekta, ani azylový dom, ako si niektorí predstavujú. Fungujú po celom svete, len v Taliansku majú asi dvanásť domov. Ja som ich prešiel spolu sedem aj v Bosne a Hercegovine a Chorvátsku. Riadili sme sa heslom: modli sa a pracuj. Celý deň sme robili a pomedzi to sme sa modlili. Bola to škola života!“ Prezradil Mrva pre cas.sk. Futbalistova mama ako hlavný dôvod Tomášovej závislosti považuje fakt, že sa s manželom rozviedli a Tomáš sa s tým nevedel vysporiadať. Farmár prežil 4 roky a 3 mesiace mimo domova. Jeho mama je odstupom času na neho patrične hrdá, že našiel cestu späť. „Vyšiel odtiaľ úplne iný chalan, perfektný, zodpovedný, sebavedomý, čo dovtedy nebol,“ teší sa z jeho úspechu. Tomáš je teda živým príkladom toho, že zo zlej cesty je vždy návratu na tú dobrú, správnu cestu životom.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook