Známy web Finstat priniesol zoznam dvadsiatich slovenských spoločností (či spoločností, ktoré majú pobočky aj na Slovensku), ktoré majú najvyššiu hodnotu ich aktív. Prvé dve ju majú dokoca viac ako desať miliárd eur.

Na vysokých priečkach sú napríklad spoločnosti ako U. S. Steel Košice, Železnice Slovenskej republiky, no v elitnej dvadsiatke je aj taký Kaufland Slovenská republika.

Spoločnosti s najvyššími aktívami na Slovensku:

33. miesto

Slovenský plynárenský priemysel má aktíva vo výške 6 519 588 000 eur (teda cez 6,5 miliardy eur). Plynárenský gigant pokrýva zhruba dve tretiny slovenského trhu s plynom a je najväčším dodávateľom energií na Slovensku.

Sčasti totiž zodpovedá aj za dodávku elektrickej energie od Slovenských elektrární. Obrovské aktíva firmy spočívajú najmä v zásobách plynu, cenných papieroch a podieloch v dcérskych firmách. Infraštruktúru ale priamo nevlastní, má len určite spoluvlastnícke diely.

Dodáme, že tržby za rok 2022 mala spoločnosť vo výške takmre štyroch miliárd a priemerný ročný zisk za ostatných desať rokov má vo výške presahujúcej 280 miliónov eur.