Je tomu iba zopár hodín, čo premiér Eduard Heger oznámil občanom, že už od pondelka (26. apríla) budú zákazníkom sprístupnené terasy gastro prevádzok a fitness centrá. Ruka v ruke s uvoľnením protipandemických opatrením však prišla aj zmena počasia, pričom Slováci bojujú doslova s tornádom!

Aj keď mnohí v najbližších dňoch očakávali oteplenie, počasie na Slovensku sa napriek zvyšujúcim sa teplotám výrazne zhoršilo. Slnko vystriedali krátke, no intenzívne búrky, pričom najsilnejšie sa vyskytujú na východe Slovenska, kde sa produkujú aj supercely. K tým došlo v oblasti Prešova a Gemera.

Kým pri Moldave nad Bodvou sa objavili aj krúpy, ktoré dosahovali priemer niekoľkých centimetrov, v týchto chvíľach sa intenzívny dážď objavuje aj v Košiciach a postupne sa presúva i na severozápad Slovenska.

Ako informuje portál imeteo.sk, na území krajiny sa vyskytujú aj tromby, a teda počiatočné štádium tornáda, pričom ide o oblasti obcí Jasov, Drienovec, Debraď a Moldava nad Bodvou. Takzvaný „lievik“ sa však dramatickejšie vytvoril aj medzi Prešovom a Košicami v oblasti obcí Varhaňovce a Ortáše, kde dokonca spôsobil aj škody.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube, imeteo.sk, SHMU