To už nemalo so športom takmer nič spoločné. Síce v reprezentačnom hokeji, či už mužskom alebo ženskom, sú krajiny rozdelené do viac divízií ako kedysi, stále sa vedia zrodiť divoké výsledky.

O tom, že v II.B divízii majstrovstiev sveta žien do 18 rokov asi vysoká hokejová úroveň nie je, sa nedá pochybovať. Každopádne, pätica krajin tu bola pomerne rovnocenná, veď väčšina zápasov dopadla rozdielom maximálne dvoch gólov, najvyšší rozdiel bol v zápase Mexiko vs Bulharsko (4:0).

A potom tu bola Juhoafrická republika. Tá v každom zápase prehrala o viac ako desař gólov, dvakrát o viac ako dvadsať. Doteraz najvyššou prehrou bola pre JAR 0:22 s Novým Zélandom, v záverečnom zápase však už po 1. tretine prehrávali jej hráčky s Islanďankami 0:10, v polzápase bolo 0:15 a stav 0:24 platil už od 52. minúty.

Za všetko hovorí skutočnosť, že africká krajina mala skóre 1:85, jediný gól zaznamenala celkom paradoxne hneď v 27. sekunde prvého zápasu, ktorý napokon prehrala s Bulharskom 1:13.

Zdroj | Foto: Flashscore, Pixabay