Daniel Lipšic je v našich končinách známou osobnosťou. V minulosti zastával post ministra vnútra, a dokonca aj ministra spravodlivosti. Momentálne sa vrátil k svojej profesií právnika, pričom zastupuje i rodinu Kuciakovcov v súdnom spore dvojnásobnej vraždy.

Daniel Lipšic je uznávaným právnikom, pričom málokto vie, že má brata-dvojča Erika. 46-ročný muž sa najnovšie objavil v markizáckej mimoriadnej relácií zaoberajúcej sa koronavírusom. Pri pohľade na jeho tvár zostala v šoku nielen Zlatica Puškárová, ale aj prítomní hostia Boris Kollár, Peter Pellegrini a Branislav Gröhling.

Erik Lipšic totiž žije v Holandsku už 18 rokov, pričom pracuje v meste Groningen ako úspešný kardiológ v jednej z najväčších nemocníc v krajine. Jeho kolegovia vytvorili štúdiu, kde sledovali infekčnosť detí. Podľa jeho slov sa preukázalo, že je veľmi malá až takmer žiadna šanca nakaziť sa od dieťaťa do veku 12 rokov.

Trojnásobný otec uviedol, že dve z troch jeho detí už navštevujú základnú školu za mimoriadne prísnych hygienických pravidiel. V otváraní škôl tak nevidí problém, predovšetkým vďaka výskumu jeho spolupracovníkov. V závere rozhovoru Erik priznal, že niekoľkokrát do roka sa nachádza aj na Slovensku, pričom si ho veľmi často mýlia s bratom. Považuje to za úsmevné a už si za tie roky zvykol.

Daniel Lipšic

Erik Lipšic

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: markiza.sk  |  Foto: FB/Daniel Lipšic, markiza.sk