Nejednému slovenskému športovcovi sa vďaka tvrdej práci podarilo dostať medzi špičku vo svojom obore. Mnohí hokejisti či futbalisti patria vo svojich kluboch k najväčším hviezdam, čomu samozrejme zodpovedajú aj ich príjmy.

Najlepšie zarábajúcim slovenským športovcom je bezpochyby cyklista Peter Sagan, ktorý zarobí ročne 6 miliónov eur. Minulý rok získal po tretíkrát za sebou titul majster sveta a víťazstvá zbiera jedno za druhým.

Nie je tajomstvom, že hokejisti, ktorí hrajú v najvyššej zámorskej hokejovej lige NHL, sú najlepšie platenými hokejistami na svete. Zo slovenských si najlepšie minulý rok zarobil Tomáš Tatar, ktorý je momentálne najlepším hrajúcim Slovákom NHL a zarobil takmer 5 miliónov ročne. Obranca Edmontonu Andrej Sekera zarobil takmer 4,5 milióna eur a mierne za nimi zaostávajú Marián Gáborík, brankár Jaroslav Halák či Zdeno Chára, ktorý vo svojich najlepších rokoch patril k najlepšie plateným hokejistom na svete.

Top futbalista pochádzajúci zo Slovenska, záložník Neapolu Marek Hamšík si ročne prilepší o 4,5 milióna eur. Vladimír Weiss si v katarskom Al Gharafa zarobí 2,8 milióna eur, Martin Škrtel v tureckom Fenerbahce 2 a pol milióna, Juraj Kucka v AC Miláne 2,3 milióna a Milan Škriniar 2,2 milióna v Interi Miláno. K najlepšie plateným futbalistom zo Slovenska patrí i Stanislav Lobotka (2 mil. eur), Peter Pekarík (1,6 mil. eur), Róbert Mak (1,4 mil. eur) a Ján Ďurica (1,3 mil. eur).

Keďže si Dominika Cibulková v predchádzajúcich rokoch vedela zarobiť niečo okolo troch miliónov, musíme konštatovať, že posledný rok si dosť pohoršila, pretože zarobila “len” 737-tisíc eur. Kolegyňa Magdaléna Rybáriková ju predbehla so svojimi 980-tisícami zarobenými počas minulého roka.

Hviezda tohtoročnej olympiády, biatlonistka Anastasia Kuzminová sa napriek zisku troch medailí na najlepšie platených športovcov Slovenska nechytá. Počas uplynulej sezóny zarobila 278-tisíc eur. Lyžiarka Petra Vlhová 175-tisíc eur.

Zdroj: sport24.pluska.sk | Foto: facebook, pixabay