Včera (18. júla) v poobedňajších hodinách došlo v okrese Zvolen k tragickej udalosti, keď do skupiny hasičov na bicykloch vrazil osobný automobil. Na miesto bol okamžite vyslaný aj záchranársky vrtuľník, na základňu sa napokon vrátil prázdny!

Skupina hasičov trávila niekoľko dní na cvičení vo výcvikovom priestore Lešť. Štvorica mužov sa rozhodla využiť voľno a išli sa bicyklovať. Neďaleko obce Sása však do nich vrazil vodič motorového vozidla, pričom jeden z príslušníkov HaZZ utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

K záchrannej akcii bol privolaný aj záchranársky vrtuľník z Banskej Bystrice. ,,U druhého cyklistu bola pozemnými a následne aj leteckými záchranármi zahájená kardiopulmonálna resuscitácia. Žiaľ, aj napriek maximálnemu úsiliu záchranárov sa druhému cyklistovi nepodarilo obnoviť základné životné funkcie a svojím rozsiahlym zraneniam napokon tiež podľahol,“ uviedla letecká záchranná služba na sociálnej sieti.

Na tragickú udalosť už zareagoval aj Hasičský a záchranný zbor, ktorý vyjadril hlbokú sústrasť rodinám a priateľom oboch mužov. ,,Táto udalosť je obrovská rana a nenahraditeľná strata pre celý Hasičský a záchranný zbor. Nikdy na Vás nezabudneme,“ píše sa v stanovisku HaZZ.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto:  FB/Air – Transport Europe, letecká záchranná služba, HaZZ