V piatok došlo k obrovskej tragédií počas komerčného letu v Pakistane. Lietadlo, ktoré v tej chvíli viezlo 99 pasažierov a 8 členov posádky, sa zrútilo tesne pred pristátím. Stroj skončil v obývanej štvrti.

Obrovská tragédia sa odohrala v piatok popoludní. Lietadlo Airbus A320 spoločnosti Pakistan International Airlines letelo podľa informácií TheIndependent počas bežného komerčného letu z pakistanského mesta Láhaur do Karáči. 90-minútový let sa takmer blížil ku koncu, keď pilot ohlásil poruchu stroja.

Následne zmizlo lietadlo z radarov a pred treťou hodinou miestneho času sa zrútilo do časti obývanej ľuďmi. Pri páde sa poškodilo viacero domov a stroj začal po páde horieť a husto dymiť. Zatiaľ tak nie je jasná presná príčina tragédie ani konečný počet obetí, hoci sa predpokladá, že nikto neprežil. Na mieste zasahujú záchranné zložky.

V čase letu sa pritom na palube nachádzalo 99 pasažierov a 8 členov posádky. Internetom sa už začali šíriť hrozné videá z miesta, na ktorých vidno vydesených obyvateľov, zničené obydlia, ako aj zadymenú oblohu a ulice. Letecká spoločnosť PIA má na konte aj dva ďalšie fatálne pády za uplynulých šesť rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: independent.co.uk │ Foto: YouTube/24 News HD, NYOOOZ TV, The Best Compilations