V sobotu (16. apríla) v poobedňajších hodinách došlo k otrasnému činu, pričom je viac ako zarážajúce, že ublížiť deťom dokázala ich vlastná matka. Na mieste zasahovali muži zákona, no predovšetkým zdravotníci, ktorí sa snažili nevinné obete zachrániť.

Česká polícia zasahovala v Karlových Varoch na jednom zo sídlisk, kde zadržala 27-ročnú ženu. Tá spôsobila svojej 3-ročnej dcérke bodnorezné poranenia v hornej polovici tela, ktoré boli natoľko vážne, že dieťa zomrelo. Češka sa následne presunula k 5-ročnému synčekovi a tomu uštedrila niekoľko bodných rán.

Chlapček bol letecky transportovaný do nemocnice v Prahe a akoby zázrakom prežil. Dokonca sa má už nachádzať mimo ohrozenia života. V byte bol prítomný aj druhý synček, ktorý má iba 6 týždňov. Našťastie, vyviazol bez zranení. Podozrivá žena nebola pod vplyvom alkoholu ani žiadnych iných omamných látok.

Muži zákona momentálne pracujú s niekoľkými verziami, pričom nevylúčili popôrodnú depresiu či laktačnú psychózu. Prokurátor už podal návrh na vzatie obvinenej do väzby, no na rozsudok súdu počká v policajnej cele. Pri preukázaní viny hrozí 3-násobnej matke trest 15 až 20 rokov za mrežami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cnn.iprima.cz  |  Foto: CNN Prima, Pixabay