Tragická udalosť so zatiaľ neznámymi detailami, ktorú čaká nepochybne dlhé vyšetrovanie, sa udiala v noci zo soboty na nedeľu (z 18. na 19. mája) na Dunaji len pár kilometrov od slovenskej hranice.

K udalosti malo dôjsť v blizkosti severomaďarskej obce Verőce, ktorú vzdušnou čiarou delí od slovenskej hranice sotva 15 kilometrov.

Podľa dostupných informácií sa na Dunaji zrazil čln s loďou, pričom potvrdené sú dve obete a päť ľudí bolo v čase posledných správ nezvestných.

Z prvých zistení polície vyplýva, že v čase nehody sa na inkriminovanom úseku Dunaja plavila výletná loď. Plavidlo s poškodeným trupom zastavili až o zhruba 80 kilometrov ďalej proti prúdu rieky neďaleko pohraničného maďarského mesta Komárom.

Zvláštne je, že veleskúsený kapitán výletnej lode Heidelberg so 110 pasažiermi na palube s 35-ročnou praxou na Dunaji, ktorému vraj ostával iba rok do dôchodku, o tom, že mal nehodu, ani nevedel. Okolo polnoci, a to dve hodiny po incidente, sa mal pri kormidle nechať normálne vystriedať a až ráno sa dozvedel o tom, čo sa stalo. Jednať sa má o občana SR maďarskej národnosti.

V prípade začala polícia trestné stíhanie voči neznámemu páchateľovi pre podozrenia z ohrozenia lodnej dopravy a spôsobenia smrti viacerých osôb.

Zdroj: Pravda | Foto: Depositphotos, Google Maps