Celý svet pred okamihom obletela správa o mimoriadnom nešťastí, ku ktorému došlo v úvode Veľkej ceny Bahrajnu F1. Francúzsky pretekár Romain Grosjean (34) tu mal vážnu dopravnú nehodu, po ktorej jeho vozidlo vzbĺklo, pričom pretekárovi sa podarilo horiacu formulu včas opustiť.

Pred okamihom došlo na Veľkej cene Bahrajnu k nešťastiu, ktoré sledovali so zatajeným dychom tisíce divákov. V úvode pretekov tu havaroval pilot tímu Haas Romain Grosjean, pričom tesne pred nárazom do zvodidiel bolo jeho vozidlo v tesnom kontakte s Daniilom Kvjatom. Po nehode formula okamžite vzbĺka, avšak pretekára zachránilo, že okamžite vyskočil zo sedadla a s ľahkými popáleninami na rukách a nohách sa presunul do bezpečia.

„Vôbec ma nezaujímalo, ako k tomu došlo, ale želal som si, aby bol nažive a v poriadku. Ja som si ten moment nevšimol, no ďalší členovia tímu ma upozornili, že videli Romaina vyskočiť z auta. Zatiaľ nemám detailné informácie o jeho zdravotnom stave. Viem iba, že je relatívne v poriadku, v opatere lekárov a zamieril do nemocnice,“ uviedol na adresu otca troch detí Günther Steiner, šéf tímu Haas.

Video priamo z miesta nehody

Zdroj | Foto | Video: YouTube, IG/grosjeanromain, Twitter