Slovenskom len pred okamihom otriasol tragický prípad z Banskobystrického kraja, kde došlo v stredu (19. januára) krátko po 23. hodine k fatálnej vražde. Na 53-ročnú ženu mal zaútočiť vlastný syn, ktorý sa následne sám udal.

Krátko pred polnocou obdržala polícia z Banskobystrického kraja na tiesňovej linke telefonát od 33-ročného muža zo Šumiaca. Ten oznámil, že zabil vlastnú matku, pričom na miesto tragédie boli okamžite vyslané všetky potrebné záchranné zložky. Žiaľ, informácia sa preukázala ako hodnoverná a záchranári mohli skonštatovať už iba smrť 53-ročnej ženy.

Ako priblížila polícia, obeť útoku mala mať viditeľné zranenia v oblasti krku, avšak pre presnú príčinu smrti bola nariadená súdna pitva. Jej syn bol okamžite obmedzený na slobode a následne zadržaný. “Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici už začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy, za ktorý v prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 20 rokov až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie,” uviedla k prípadu polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol