Obdobie lyžiarskych kurzov je v plnom prúde. Výcvik v lyžiarskom stredisku Plejsy sa však pre jedno dievča stal osudným. Počas sánkovačky vo večerných hodinách narazili dve spolužiačky do stromu, jedna z nich po prevoze do nemocnice zomrela.

[sociallocker]Spolužiačky Miška (†12) a Veronika (13) sa včera podvečer, približne o štvrť na sedem, vybrali bez dozoru na svah. Stalo sa tak na svahu lyžiarskeho strediska Plejsy v Krompachoch, okres Spišská Nová Ves.

“Na neosvetlenom lyžiarskom svahu sa sánkovali maloleté deti z Košíc, účastníci lyžiarskeho výcvikového kurzu. Dve z nich, dievčatá vo veku 12 a 13 rokov, prešli na strmú časť zjazdovky, kde sa spustili na snehových klzákoch,” opísal hovorca košických policajtov Alexander Szabó, pre topky.sk. V plnej rýchlosti nedokázali dievčatá klzáky ovládať a narazili do stromov a skál, bízko zjazdovky.

Jedno z nich bolo vrtuľníkom okamžite transportované do nemocnice v Košiciach. Tam však neskôr zraneniam podľahlo. Druhé dievča utrpelo zlomeniny dolných aj horných končatín, pri vedomí ho previezli do nemocnice v Krompachoch.

Prípad na mieste prevzala polícia.“Okolnosti, ako aj miera zodpovednosti osôb dohliadajúcich na bezpečnosť maloletých detí sú predmetom vyšetrovania,” uzavrel Szabó, informuje o tom portál topky.sk

Zdroj: topky.sk Foto: youtube reprofoto [/sociallocker]