Tragédia na svahu! Sánkovačku neprežilo jedno dievča!

Dátum:

Obdobie lyžiarskych kurzov je v plnom prúde. Výcvik v lyžiarskom stredisku Plejsy sa však pre jedno dievča stal osudným. Počas sánkovačky vo večerných hodinách narazili dve spolužiačky do stromu, jedna z nich po prevoze do nemocnice zomrela.

Spolužiačky Miška (†12) a Veronika (13) sa včera podvečer, približne o štvrť na sedem, vybrali bez dozoru na svah. Stalo sa tak na svahu lyžiarskeho strediska Plejsy v Krompachoch, okres Spišská Nová Ves.

„Na neosvetlenom lyžiarskom svahu sa sánkovali maloleté deti z Košíc, účastníci lyžiarskeho výcvikového kurzu. Dve z nich, dievčatá vo veku 12 a 13 rokov, prešli na strmú časť zjazdovky, kde sa spustili na snehových klzákoch,“ opísal hovorca košických policajtov Alexander Szabó, pre topky.sk. V plnej rýchlosti nedokázali dievčatá klzáky ovládať a narazili do stromov a skál, bízko zjazdovky.

Jedno z nich bolo vrtuľníkom okamžite transportované do nemocnice v Košiciach. Tam však neskôr zraneniam podľahlo. Druhé dievča utrpelo zlomeniny dolných aj horných končatín, pri vedomí ho previezli do nemocnice v Krompachoch.

Prípad na mieste prevzala polícia.„Okolnosti, ako aj miera zodpovednosti osôb dohliadajúcich na bezpečnosť maloletých detí sú predmetom vyšetrovania,“ uzavrel Szabó, informuje o tom portál topky.sk

Zdroj: topky.sk Foto: youtube reprofoto 

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...