Zo sveta českej kinematografie prišli veľmi smutné správy. Len 39-ročná obľúbená herečka tragicky zomrela už začiatkom apríla. Jej úmrtie potvrdilo mestské divadlo.

Ešte 5. apríla došlo k tragickej a mimoriadne nečakanej smrti mladej českej herečky. Do filmového neba odišla len 39-ročná Dagmar Teichmannová, ktorá si pred rokmi zahrala aj v slávnej komédií režiséra Hřebejka Pelíšky.

Smutné správy potvrdilo Mestské divadlo Mladá Boleslav: “Mestské divadlo Mladá Boleslav zastihla v týchto dňoch smutná správa. V nedeľu 5.4.2020 tragicky zomrela bývalá členka umeleckého súboru Dagmar Teichmannová. Prosím, venujte spolu s nami Dáši tichú spomienku. Úprimnú sústrasť vyjadrujeme rodine aj pozostalým,” napísali na sociálnej sieti.

Herečka pritom okrem množstva divadelných postáv v klasických hrách učinkovala aj v televízií. Objavila sa v populárnom českom seriáli Cesty domů II, Příkopy či v známych filmoch ako Pelíšky, kde stvárnila jednu z mladých žiačok. Zahrala si aj v Jabloňovej panne, Dějinách jedné rodiny či v niekoľkých poviedkach Bakalárov. Úprimnú sústrasť rodine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Městské divadlo Mladá Boleslav │ Foto: Facebook/Městské divadlo Mladá Boleslav, Dagmar Teichmannova, YouTube/Full Movies CZ