V nedeľu (17. júla) v popoludňajších hodinách došlo v katastri Vysokých Tatier k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej zahynul 41-ročný člen známej bankovej skupiny. Osudným sa mu stala jazda na motorke, keď sa v zákrute zrazil s autobusom. Žiaľ, motorkár na mieste zomrel.

V osade Tatranská Lomnica si vážna dopravná nehoda vyžiadala život 41-ročného muža. Motorkár z doposiaľ nezistenej príčiny prešiel do protismeru, kde narazil do protiidúceho autobusu, ktorý šoféroval Poliak. Milovník motocyklu Piaggio Vespa utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

55-ročný vodič autobusu sa podrobil dychovej skúške, ktorá bola negatívna. Majetková škoda bola pri prvotnej prehliadke vyčíslená na približne 10-tisíc eur. Podľa informácií televízie Markíza je obeťou nehody regionálny riaditeľ J&T banky v Tatrách Martin Maček.

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. ,,Vodiči, keď sadáte na svojich ,,tátošov“, majte na pamäti, že motorkár na ceste vždy ťahá za kratší koniec. Na rozdiel od vodiča v aute je omnoho zraniteľnejší, je vystavený priamemu nárazu, pretože ho nič nechráni,“ upozornili muži zákona na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk, FB/Polícia SR-Prešovský kraj  |  Foto: FB/Polícia SR-Prešovský kraj