Žiaľ, opäť raz sa potvrdilo, že človek nepozná dňa a hodiny, kedy zomrie. Nevyliečiteľné choroby či autonehody zoberú predčasne denno-denne množstvo životov, no v austrálskom Sydney si životy ľudí vyžiadalo besnenie jediného muža.

Podľa dostupných informácií zasahvala v sobotu vo veľkom austrálskom meste Sydney polícia v obchodnom dome Westfield Bondi Junction, ktoré leží neďaleko pláže.

Muž ozbrojený nožom mal pobodať dvojciferný počet osôb, z nich jeho besnenie neprežili minimálne štyri, sedem vrátane dieťaťa bolo prevezených do nemocnice, ďalších ľudí ošetrili zdravotníci na mieste a stovky evakuovala polícia. Piatou potvrdenou mŕtvou osobou sa stal páchateľ, ktorého zastrelili policajti po tom, ako sa mal odmietnuť vzdať.

Dôvod, prečo to urobil a či aspoň jednu z obetí mal vyhlaidnutú alebo šlo o náhodné besnenie, nie je známe a asi sa to už nedozvieme. Šokujúce je ale aj to, že medzi poranenými mala byť dokonca i žena so svojim 9-mesačným dieťaťom, ktoré držala na rukách.

AKTUALIZÁCIA: Zastrelený útočník má mať na svedomí až päť ľudských životov, zatiaľ čo v nemocnici je jedna osoba v kritickom stave.

Zdroj: News.com.au | Foto: Depositphotos