V sobotu (26. novembra) v skorých ranných hodinách došlo na ceste prvej triedy neďaleko obce Povina (okr. Kysucké Nové Mesto) k tragickej dopravnej nehode. Pri čelnej zrážke nákladného motorového vozidla a osobného automobilu prišli o život dve osoby.

Polícia Slovenskej republiky informovala verejnosť o tragédii, ku ktorej došlo v sobotu ráno, keď došlo k zrážke nákladného motorového vozidla zn. Volvo a osobného motorového vozidla zn. Opel Astra Combi. Pri nešťastí prišiel o život 21-ročný vodič taxíka i jeho 59-ročná klientka, ktorú viezol na vopred dohodnuté miesto.

Ako uviedla polícia, u 26-ročnej vodičky nákladného motorového vozidla bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom, kým u nebohých bola nariadená súdna pitva. „Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodala polícia, ktorá zároveň žiada vodičov, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia SR – Žilinský kraj