Možno ste už zachytili informáciu o tom, že (zrejme) v sobotu 17. februára zomrel slovenský horolezec Peter Knapo, a to pri tom, čo miloval a tam, kde to miloval.

Peter Knapo zomrel v Čile behom toho, ako zdolával najvyššiu horu Južnej Ameriky, teda horu Aconcagua s výškou 6 959 metrov.

Jednou z otázok, ktorá však už nie je až taká podstatná, je tá, či zvládol vystúpiť na vrchol. Táto možnosť je ale pravdepodobná, keďže podľa slov skupiny čilských horolezcov ho ešte videli zostupovať cez oblasť Filo del Guanaco, ktorá je hneď pod vrcholom.

Avšak zvláštne podľa nich je, že na vrchol šiel sám. Podľa policajnej správy si mal Peter postaviť stan v tábore Nido de Cóndores a v sobotu odtiaľ odísť na vrchol hory. Pátranie po ňom začalo po tom, ako sa do sobotnej polnoci nevrátil do tábora. Na druhý deň ho našli vo výške 6730 metrov, no už bez známok života.

Smrť slovenského horolezca potvrdilo aj čilské ministerstvo, podľa ktorého však je nezvyčajné, že sa Knapo rozhodol na najvyššiu horu Ameriky vystúpiť sám a bez sprievodcu. Každopádne, niečo také je možné, no každý horolezec vie, že mimoriadne nebezpečné. Otázou je, prečo teda niečo také podnikol…

Zdroj: Pluska | Foto: Pixabay