Požiar zabíjal tentokrát na severe Poľska v meste Chojnice. V zariadení sa začali plamene šíriť v pondelok nadránom, keď zrejme ktosi z personálu nezahasil cigaretu. Na následky požiaru zomreli štyria ľudia.

O tretej hodine v pondelok nadránom boli privolaní hasiči do poľského mesta Chojnice. Miestny hospic zachvátil požiar, pričom v čase incidentu sa v ňom nachádzalo 26 ľudí, z toho 24 ubytovaných a dvaja zamestnanci.

Ako informuje portál TVN24, 22 osôb skončilo v nemocnici, pričom jednou z nich je aj policajt, ktorý sa nadýchal dymu. Bohužiaľ, traja ľudia na mieste zahynuli a štvrtý skonal pri prevoze do nemocnice. Z dostupných informácií, ktoré polícia poskytla, vyplýva, že požiar pravdepodobne vznikol kvôli zle zahasenej cigarete jedného zo zamestnancov.

Policajný predstaviteľ Michal Sienkiewicz uviedol, že obhliadka ako aj vyšetrovanie príčiny požiaru naďalej prebieha, takže presné informácie poskytne až po jeho ukončení. Polícia už kontaktovala rodiny obetí aj hospitalizovaných, ktorým poskytli informácie o tom, na akom oddelení ležia. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvn24.pl │ Foto: YouTube/Weekend FM