Na železničnom priecestí sa v pondelok ráno stala mimoriadne závažná tragédia. Vlak v mestskej časti Šurany (okr. Nové Zámky) sa zrazil s osobným autom. Pri nehode zahynula matka († 39) s dieťaťom († 11) z obce Lipová.

V pondelok ráno po deviatej hodine došlo k obrovskej tragédii. Na železničnom priecestí v mestskej časti Šurany (okr. Nové Zámky) sa zrazil vlak s osobným autom. Vo vozidle ostali zakliesnené tri osoby. Jedna z pasažierok bola s vážnymi zraneniami záchranárskym vrtuľníkom prevezená do nemocnice, ďalšia žena a dieťa, bohužiaľ, zomreli.

Železničné priecestie malo svetelnú signalizáciu a príčinou tragédie sa zaoberá polícia. Hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová uviedla, že cestujúci z vlaku sú bez zranení a prišiel ich vyzdvihnúť evakuačný autobus HaZZ: „Hasiči zo Šurian momentálne zasahujú pri vážnej nehode, ktorá sa stala na železničnom priecestí SP0725 v katastri mesta Šurany, okres Nové Zámky. Pri nehode došlo k zrážke osobného vlaku a motorového vozidla. V tom čase sa v osobnom vozidle nachádzali 3 osoby, pričom dve utrpeli zranenia nezlúčiteľné so životom (z toho jedna maloletá osoba). Tretia osoba utrpela ťažké zranenia. Na miesto udalosti bol vyslaný evakuačný autobus HaZZ, ktorý poskytne cestujúcim z vlaku dočasné útočisko. Z cestujúcich z osobného vlaku sa nikto nezranil. Na mieste zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby,“ dodáva.

Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru | Foto: Facebook/ Polícia SR, HaZZ