Tragická autonehoda, ku ktorej došlo na slovenskách cestách uplynulý piatok, pobúrila množstvo ľudí. Známy miestny podnikateľ, ktorý sa venuje aj súťažnému powerliftingu, sadol opitý za volant svojho Porsche Cayenne a vo vysokej rýchlosti narazil do Škody Octavia. Následkom nehody zomreli dvaja muži, jedna žena bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice.

K tragickej dopravnej nehode došlo v piatok v Lučenci. Na Gemerskej ceste prešiel 64-ročný Ján M. na svojom Porsche Cayenne do protismeru, kde narazil vo veľkej rýchlosti do Škody Octavia, kde v tom čase sedeli traja ľudia. Šofér Tibor († 37) a jeho “svokor” Vojtech († 61) zomreli na mieste nehody. Tiborova priateľka Martina (36) prežila, no bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice.

Starší muž, ktorý smrteľnú nehodu zavinil, je pritom v Lučenci známa firma. Okrem toho, že sa venuje súťažne powerliftingu a v roku 2015 získal medailu, podniká a jeho meno je spájané s podsvetím. V Porsche sedel spolu s Patrikom (37) a po tragickej nehode sa spolu podľa informácii Nového Času začali biť. Po príchode polície obidvaja nafúkali. Polícia najprv uviedla, že zisťuje, kto z nich dvoch šoféroval, no teraz je už všetko jasné. Krátko pred nehodou navyše nabrali vozidlom jednej dodávke spätné zrkadlo, no v jazde pokračovali ďalej bez zastavenia.

Portál Noviny napokon zverejnil, že vodičom bol práve Ján, ktorý mal v krvi po dychovej skúške až 2,5 promile. Políciou bol obvinený z trestného činu usmrtenia a v prípade dokázania viny môže stráviť za mrežami 7 až 12 rokov. Napriek tragédii vyviazla dvojica z Porsche s ľahkými zraneniami a potrebovali len ošetrenie v miestnej nemocnici.

Zdroj: cas.sk, noviny.sk │ Foto: Facebook/Polícia SR – Banskobystrický kraj, Prezídium Hasičského a záchranného zboru