Jeden z obľúbených českých hercov, ktorého si slovenskí diváci zamilovali predovšetkým vďaka filmom Dívka na koštěti, Jak se budí princezny či Můj brácha má prima bráchu, momentálne prežíva ťažké chvíle. Ako sa totiž zveril fanúšikom prostredníctvom sociálnej siete, tragickým spôsobom prišiel o milového kocúra Jupitera.

V mnohých rodinách sú domáci miláčikovia čestnými členmi rodiny, pričom ich odchod na druhý svet je pre majiteľov emotívnou a ťažkou stratou. Dramatické chvíle aktuálne prežíva aj český herec Jan Hrušínský (67), ktorý v dôsledku nezodpovednosti cudzieho človeka prišiel o 12-ročného kocúra Jupitera. Ako priblížil na sociálnej sieti, štvornohý miláčik sa vypýtal von, kde prešiel svoje obľúbené miesta a následne sa odobral na susednú záhradu, ktorá je približne 10 rokov spustnutá a prázdna, aby si tu pospal.

„O chvíľu neskôr tam dierou v plote vleteli tri psy. Bez vodítok, bez náhubkov. Nie moc veľkí, ale evidentne nevycvičení a bojovo naladení. Vrhli sa na rozopatého kocúra, ktorý, bohužiaľ, prvýkrát v živote nestihol utiecť. Ich majiteľ stál za plotom a čumel na nich, keď kocúra napadli. Ani raz sa ich nepokúsil odvolať, napomenúť, skrátka im v tej krvavej hostine zabrániť,“ prezrádza zdrvený herec.

Ako ďalej priblížil, na dramatický okamih rodinu upozornil austrálsky ovčiak jeho dcéry Kristýny, ktorá je tesne pred pôrodom, pričom práve ona mala odohnať zúrivých psov. „Na začiatku 9. mesiaca tehotenstva. Chlap na ňu cez plot pozeral a nepohol ani prstom,“ pokračuje Jan, pričom po kriku budúcej mamičky pribehol na miesto nešťastia aj on sám.

„Letím v pyžame tiež von. To už ale bolo zrejme neskoro. Pribehol aj Matej a vliezol tam tiež. Potom mi len podali bezvládneho Jupíka. Dýchal, ale na nárek nemal silu. Chlpy zlepené od psích slín, jazyk vonku z úst. Majiteľ psov tam stále stál a čumel,“ približuje dramatické chvíle, po ktorých okamžite utekali na veterinárnu kliniku.

„Jupík ešte dýchal, bol v šoku a stále bezvládny. Keď mu doktor zaviedol kanylu s liekmi, začal mňaukať. To dávalo nádej. Nechali si ho tam a povedali, nech ideme domov, že dajú vedieť akonáhle zistia, ako je na tom v skutočnosti. Asi o dve hodiny veterinár zavolal, že Jupík dobojoval. Mal prekusnutý chrbát, ľavú zadnú nohu vytrhnutú z kĺbu, a tiež prekusnutú. Pretrhnuté črevá. Kúsance na bruchu a na krku. Vzdal to,“ popisuje Hrušinský ťažké chvíle a priznáva, že pri písaní príspevku plače ako malý chlapec. Kocúra totiž našli pred dvanástimi rokmi na ceste v krabici po Vianociach ako malé mačiatko, ktoré sa z posledných síl chytilo svojej nádeje na nový domov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Jan Hrušinský, YouTube