Detská skupina Spievankovo má na Slovensku obrovské množstvo fanúšikov medzi deťmi, no aj medzi rodičmi. Sympatická zostava cestuje pravidelne po krajine, aby urobila radosť tým najmenším. Manželia Čačíkovci však prechádzajú v súkromí náročným obdobím, keďže Miroslav bojuje už niekoľko mesiacov s leukémiou.

Detská kapela Spievankovo rozveseľuje deti aj dospelých už celé roky a teší sa obľube vo všetkých kútoch krajiny. Speváčka Mária Podhradská (47) v súkromí tvorí vyše 20 rokov manželský pár s Miroslavom Čačíkom (44), ktorý je zároveň manažérom Spievankova. Krásna rodinka si užívala spokojný život, až kým ich koncom roka 2021 nezastihla hrozná správa.

Miroslav, ktorý s Máriou vychováva tri deti, totiž už osem mesiacov bojuje s leukémiou. Po transplantácii kostnej drene, chemoterapii a rádioterapii prezradil pre Nový Čas, že jeho trápenie pokračuje aj naďalej, hoci lekári začínajú byť spokojní s výsledkami liečby. Kedysi aktívny športovec sa musel nateraz vzdať turistiky, pričom aj na vysnívanú dovolenku mohla po slovách lekárov odísť len manželka s deťmi.

Liečba leukémie je, žiaľ, dlhodobý proces a celé toto obdobie ma učí veľkej trpezlivosti,“ spovedá sa. Vyhýbať sa kvôli citlivej a jemnej koži musí aj slnku a teplu, takže na prechádzky sa vydáva až po zotmení. Zabudnúť musel aj na svoju prácu po boku manželky, kde museli zaňho nájsť náhradu. Miroslav je však podľa svojich slov šťastný, že kapela dokáže momentálne plnohodnotne fungovať po dobu, kým naberie opäť silu. S rakovinou bojoval aj spevák Otto Weiter, ktorý si od lekárov vypočul nové správy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/SPIEVANKOVO