2. december priniesol so sebou aj žreb európskeho šampionátu 2024, ktorý nám prisúdil hrateľnú skupinu. V každom koši sa našiel niekto papierovo lepší i horší ako naši súperi. Ako reagoval Francesco Calzona?

Taliansky stratég dokázal dostať Slovensko na šampionát aj napriek tomu, že vinou zlých výkonov v Lige národov sme boli až v 5. výkonnostnom koši. Pred rokom sme mali šťastie na súperov a do istej miery sa to dá povedať aj teraz. I keď bude závisieť od toho, kto bude našim posledným súperom, ktorého doposiaľ nepoznáme. Vzíde z dodatočnej play-off v marci.

„Som spokojný, že sme nedostali Talianov, ktorých som si neželal. Skupina mohla byť ľahšia aj ťažšia, ale rozhodne sa na ihrisku. Favorit skupiny je jasný a treba rešpektovať aj ďalších súperov. Netreba však mať z nich strach. Mužstvá z play off majú kvalitu, dve z nich dobre poznáme a videli sme, ako Ukrajina robila Talianom problémy až do poslednej minúty. Verím, že na ME prídeme pripravení,” znela prvá reakcia nášho lodivoda, ktorý aj so svojimi asistentmi bude mať teraz viac ako šesť mesiacov na to, aby na EURO vybral správnu partiu a našiel recept na súperov.

EURO ´24 rozlosované: Na Slovensko čakajú títo traja súperi!

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/sfzofficial