52-ročný Jaromír Jágr bol na prelome tisícročí považovaný za najlepšieho hokejistu sveta. Len málokto by si ale v roku 2000 tipol, že aj v roku 2024 bude profesionálom.

Jágr síce v tejto sezóne naskočil “len” do 16 duelov, skutočnosť, že je to v najvyššej českej lige, ktora má svoju nespochybniteľnú kvalitu, je fascinujúca.

Niektorí tvrdia, že už by mal skončiť, no toto rozhodnutie je len na ňom. Každopádne, po tom, ako vynechal záver základnej časti a aj úvodný barážový duel svojho Kladna proti Vsetínu, vo štvrtok naskočil na ľad.

Hneď na konci 2. minúty otvoril skóre, neskôr i asistoval a jeho tím vyhral 7:2, v sérii hranej na štyri víťazstvá vedie 2:0 na zápasy. Ďalšie udržanie sa Kladna v baráži, a síce už tretie v rade, je stále bližšie. Pred rokom sa udržalo na úkor Zlína, predtým Jihlavy.

Čo sa týka Jágra, v deň druhého barážového zápasu mal už 52 a 63 dní, čím sa stal najstarším profesionálnym hráčom v súťažnom stretnutí. Prekonal bradatý skoro pol storočia stary rekord Gordieho Howea, pred Gretzkym najproduktívnejšieho hráča histórie NHL. Zároveň je Jágr už i najstarším profi strelcom gólu a podobne i asistentom, všetko to zvládol 18. apríla 2024. Či pridá ďalšie body a štarty, uvidíme, no je to veľmi pravdepodobné.

Zdroj | Foto: X/Tipsport Extraliga