Slovenská hokejová legenda neprežíva práve ľahké obdobie. Známa hviezda, ktorá svojho času žiarila na ľade, je už tri roky na úrade práce a žije skôr zo životných úspor. Ako sám priznáva, nežije, ale skôr len prežíva.

Pred rokmi bol Peter Slanina (60) obrovskou hokejovou hviezdou, pričom patril k najproduktívnejším hráčom v drese Košíc a získal dva federálne tituly. Neskôr uspel aj vo Fínsku, zranenie v roku 1993 ho však donútilo zavesiť korčule aj hokejku na klinec. Košice mu totiž ponúkli zmluvu na 660 eur, a tak radšej odmietol: “Radšej som nepokračoval. Dostaval som dom a nerobil zo seba šaša,” priznáva pre Nový Čas.

Napokon sa venoval trénerstvu mladších talentov v Michalovciach a Žiline, no aktuálne je bez peňazí aj bez práce. Na úrad práce sa chodí hlásiť už tri roky a žije zo životných úspor: “Do predčasného dôchodku, ak mi vôbec vyjde, by som mohol ísť až o 10 mesiacov. Žijem z úspor a skromne. Dnes je zvláštna doba, z Košíc som bol ako tréner vyhodený na základe anonymného listu a má to súdnu dohru s klubom,” dodáva trpko.

Na záver prezradil aj to, že dnešný hokej ho už neoslovuje. Zo zápasu v Steel Arene dokonca odišiel po prvej tretine. Petra Slaninu rovnako mrzí, že si košický klub naňho nespomenul ani pri príležitosti jeho 60. narodenín: “Veď som tu odohral desať rokov. V Kuopiu, kde som pôsobil len tri roky, sa správa, že mám 60, objavila na klubovej stránke,” uviedol smutne na margo slovenského klubu, kde hviezdil celú dekádu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Peter Slanina, YouTube/KOŠICE DNES, IIHF Worlds 2020