Tvrdá kritika na adresu Mareka Krajčího: Dodnes neurobil túto vec!

Dátum:

Lekári z celého Slovenska sa už nemôžu pozerať na súčasné vedenie ministerstva zdravotníctva, pričom strácajú nádej, že príde k dôležitej pomoci pre zdravotníkov a pacientov. Ich frustrácia natoľko rastie, že došlo k tvrdej kritike šéfa rezortu Mareka Krajčího.

Od marca tohto roka, kedy v krajine prepukla prvá vlna pandémie koronavírusu, sa začali objavovať na sociálnej sieti svedectvá mnohých lekárov, ktorí otvorene volali o pomoc. Najväčšie problémy zhrnula prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) Zuzana Dolinková, ktorá združuje viac ako 1 700 ambulancií.

Podľa jej slov slovenské zdravotníctvo krváca a minister zdravotníctva Marek Krajčí sa dodnes nestretol so zástupcami ZAP. ,,Ak ministra zdravotníctva nezaujímajú problémy segmentu, ktorý je pre pacienta vstupnou bránou k poskytovaniu zdravotnej starostlivosti, nemôžeme to považovať len za niečo zvláštne a nenormálne. Tento prístup šéfa rezortu je z nášho pohľadu výsmechom a ignoráciou rezortu, ktorý v tejto dobe drží spoločnosť nad vodou,“ napísala na oficiálnej stránke zväzu.

Dolinková považuje konanie ministra za čistý hazard so zdravím občanov, pričom rezort zdravotníctva robí dôležité legislatívne zmeny a vážne rozhodnutia bez toho, aby komunikoval s odborníkmi. ,,A dnes musím, žiaľ, skonštatovať, že tak, ako sa manažovanie pandémie koronavírusu, ale i rezortu zdravotníctva na Slovensku v marci 2020 začalo, tak pokračuje aj v decembri 2020. Nesystémovo, chaoticky, nekompetentne, neodborne, zle,“ dodala na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: zapsk.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, OĽaNO, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...