Mnohé kapely sú nadšené, že môžu počas leta vystupovať nielen po celom Slovensku, ale aj v okolitých krajinách. Konečne ich neobmedzujú opatrenia spojené s pandémiou koronavírusu. Radosť neskrývala ani obľúbená skupina IMT SMILE, ktorá však musí hrať bez dôležitého člena.

Hudobná skupina IMT SMILE oslavuje 30 rokov od založenia kapely, pričom sa rozhodla významné jubileum osláviť na pódiách. Naplánovali si niekoľko koncertov v Česku, no taktiež nesklamali ani slovenských fanúšikov. Od júna do septembra plánujú odohrať minimálne 18 koncertov v rôznych kútoch Slovenska.

Letných vystúpení sa však nemôže zúčastňovať jeden z členov zoskupenia, ktorý sa posledné dva týždne neobjavuje na pódiách po boku svojich kamarátov. Basgitaristovi Petrovi Bartoníkovi bolo totiž diagnostikované onkologické ochorenie. Najmladší člen známej formácie je momentálne hospitalizovaný v nemocnici a podstupuje liečbu.

Hudobníci sa snažia pomôcť blízkemu priateľovi aj výzvou na sociálnej sieti. ,,Ak poznáte niekoho s krvnou skupinou 0 NEGATIV, tak sa nám, prosím, ozvite. Hľadáme darcov krvi,“ uvádza sa v príspevku. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že v nemocniciach chýba krv. Dôvodom je pretrvávajúca pandémia koronavírusu, ale aj letné mesiace spojené s dovolenkami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/IMT SMILE  |  Foto: FB/IMT SMILE, TV Markíza IG/petobartonik