Je to pár hodín, čo Juraj Krúpa oznámil, že oficiálne odchádza z poslaneckého klubu OĽaNO. Išlo o dôležitého člena strany, keďže zastával funkciu predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť. Zdá sa, že poslanec mal svoje kroky dobre naplánované, keďže vstupuje do iného politického subjektu.

Poslanec Juraj Krúpa oznámil svoj odchod z hnutia OĽaNO. Podľa jeho slov sa hodnoty v Matovičovej strane za posledné dva roky výrazne zmenili. Malo dôjsť k mnohým hodnotovým obratom, pričom vrcholom ľadovca bolo hlasovanie s ex*rémistami. Niet sa čo diviť, že politika šokovalo koketovanie jeho kolegov s možnosťou, že by spolupracovali s touto skupinou opozičných poslancov.

45-ročný muž sa však rozhodne nestratí, keďže 29. júla oznámil vstup do poslaneckého klubu SaS. ,,Napriek všetkému, čo som počúval za posledné dva roky v OĽaNO, vnímam SaS ako stranu odborníkov, ale aj stranu, ktorá je jasne hodnotovo ukotvená,“ vysvetlil na tlačovej besede Krúpa, ktorého uvítala predsedníčka klubu Anna Zemanová a šéf liberálov Richard Sulík. Dnes už bývalého člena OĽaNA ustanovili za tímlídra pre obranu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/SaS  |  Foto: FB/Juraj Krúpa-poslanec NR SR, SaS, Twitter