Premiér Igor Matovič je jedným z tých predstaviteľov vlády, ktorí svojím prejavom dokážu rozburcovať davy, a tak pre kontroverzné vyjadrovanie musia mnohokrát čeliť kritike zo strany dotknutých. Tentokrát sa premiérom cíti byť poškodený výživový poradca MUDr. Igor Bukovský, PhD..

Najznámejší výživový poradca v slovenských končinách podáva žalobu na Igora Matoviča kvôli preháseniam, kde jeho osobu verejne zosmiešňoval. Na piatkovej (25. septembra) tlačovej konferencii po zasadnutí pandemickej komisie v priamom prenose nazval MUDr. Bukovského bláznom. “Nastal čas, pán doktor Bukovský- blázon, z tohto miesta poviem, aby ste prestali šíriť tieto konšpiračné bludy. Máte titul a prečítajte si Hippokratovu prísahu, vy idete proti tomu, čo ste sľúbili, nie ste hodný svojho titulu.”

Dr. Bukovský považuje vyjadrenie premiéra za hrubý zásah do svojich osobnostných práv a vyzýva ho, aby sa mu verejne ospravedlnil. Žiada, aby poskytol občanom Slovenska nádej, že najvyšší predstavitelia štátu sú schopní rešpektovať Ústavu SR, Základné ľudské práva a slobody ako aj ľudskú dôstojnosť svojich spoluobčanov. “Voči hrubému zásahu do mojich osobnostných práv zo strany premiéra Slovenskej republiky podniknem všetky právne kroky, ktoré mi umožňuje právny systém SR,” uviedol poradca na sociálnej sieti.

Matovič už niekoľkokrát predtým slovne napadol výživového poradcu, ktorý vo svojich úspešných videách dlhodobo kritizuje kroky vlády pri presadzovaní odporúčaných pravidiel pandemiologickej komisie. Ako sa zdá, potom, čo premiér nazval Igora Bukovského bláznom, si od neho okrem žaloby vyslúžil aj výzvu, aby sa po vzore svojich írskych kolegov ospravedlnil národu a odstúpil z funkcie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/igor_matovic_olano, FB/Igor Bukovsky