Cestovný ruch patrí medzi odvetvia, ktoré boli najviac zasiahnuté pandémiou koronavírusu. Nevyspytateľná situácia a stále meniace sa pravidlá spôsobili ťažkosti v mnohých cestovných kanceláriách, ktoré sa dostali do vážnych finančných problémov. Ďalšia v poradí napokon musela oznámiť oficiálny koniec!

Cestovná kancelária Alchemy Travel podala 21. mája na súde návrh na vyhlásenie konkurzu. Zamestnanci spoločnosti priznali, že s dvoma vážnymi problémami si nedokázali poradiť ani po dlhých mesiacoch snahy. ,,Do poslednej chvíle sme sa snažili situáciu riešiť, ale koronakríza a následný prudký nárast cien v cestovnom ruchu v destináciách, ktoré navštevujeme, nám naozaj veľmi nepomohli,“ uviedli na svojej oficiálnej stránke.

Cestovka zároveň oznámila klientom, ktorí si už zakúpili u nich zájazd, aby ich kontaktovali. Možné problémy s dovolenkou sa budú riešiť cez poisťovňu Uniqua, v ktorej je Alchemy Travel poistená. ,,Poistné krytie sa vzťahuje aj na nečerpané poukazy na zájazd (vouchery). Nárok na poistné plnenie je možné uplatniť do 6 mesiacov od vzniku poistnej udalosti. T.j. najneskôr do 21.12.2022,“ vysvetlila spomínaná poisťovňa na svojich stránkach.

Celý oznam Alchemy Travel

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: alchemytravel.sk, uniqa.sk  |  Foto: alchemytravel.sk, Pixabay